“MIKOŁAJEK. MAMA, TATA I BANDA URWISÓW”

Książka Rene Goscinny “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” (https://www.taniaksiazka.pl/mikolajek-mama-tata-i-banda-urwisow-rene-goscinny-p-1486858.html) to kolejna część z serii o psikuśnym Mikołajku i jego znajomych. Swoją premierę książka będzie miała już 10 marca 2021 roku i wyda ją wydawnictwo Znak, a za ilustrację odpowiada Jean Jacques Sempe.

O AUTORZE

Rene Goscinny był polskiego pochodzenia i stworzył komiksy takie jak Mikołajek, Lucky Luke czy Asterix i Obeliks. Goscinny publikował swoje opowiadania o Mikołajku na ramach francuskich dzienników “Sud-Ouest” i “Pilote” w latach 1956-1964, które uzyskały pozytywny odzew od czytelników i w sumie autor napisał 221 historyjek o codziennym życiu humorystycznego chłopca, które zostały zebrane i wydane w pięciu książkach. Po śmierci autora nadal były publikowane historyjki o Mikołajku w formie zbiorów opowiadań, a jedną z nich jest “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów”. 

“MIKOŁAJEK. MAMA, TATA I BANDA URWISÓW”

“Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej, to prześmieszna książka dla całej rodziny, która wywoła uśmiech u niejednego czytelnika i zostanie na długo w naszej pamięci. W końcu kto nie zna psikusów Mikołajka i jego znajomych. Jest to pozycja nie tylko dla fanów serii, ale także dla tych, co nie mieli jeszcze szansy się z nią zapoznać. Lekkie pióro autora i ilustrację grafika, sprawiają, że książkę “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” czyta się nie tylko szybko, ale także z uśmiechem na twarzy i jest przystępna dla każdego czytelnika, w każdym wieku. W tym zbiorze opowiadań znajduje się  historyjki z życia Mikołajka. Są to m.in.
  • “Tata jest konający”
  • “Urodziny Kleofasa”
  • “Bunia”
  • “Nowi sąsiedzi”
  • i wiele innych.
Mikołajek zaskoczy nas tym razem nie tylko humorem, ale także pomysłowością swoich wybryków, co sprawi, że wciągniemy się w nią bez opamiętania. Rodzice polecają ją nie tylko dzieciom, które z wypiekami na twarzy słuchają opowiadań o swoim ulubionym bohaterze, ale także dorosłym, ponieważ dawka humoru w książce “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” jest na tyle dużo, że starczy dla każdego, i każdy będzie się przy niej doskonale bawił i sięgał po więcej historyjek z serii o Mikołajku. Nikt, kto sięgnie po książkę “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” się nie zwiedzie, ponieważ wszystkie opowiadania Rene Goscinnego są wciągające, zabawne oraz każde z nich niesie w sobie jakieś przesłanie. Krótko mówić,  “Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” to pozycja obowiązkowa, jeśli chcemy się dobrze zabawić, nie ważne, w jakim wieku jesteśmy.